Piatok, 7. august 2020
Slnečno  22,9 °C
Mimoriadne správy

Islamský štát začal pomstu za zabitie lídra al-Bagdádího, zabil 11 kresťanských zajatcov

 Webnoviny  27. december 2019  46
Islamský štát začal pomstu za zabitie lídra al-Bagdádího, zabil 11 kresťanských zajatcov

27.12.2019 (Webnoviny.sk) - Teroristická skupina Islamský štát (IS) zverejnila video, ktoré podľa jej tvrdení ukazuje zabitie jedenástich kresťanov v Nigérii. Podľa skupiny bola poprava súčasťou nedávno vyhlásenej kampane s cieľom pomstiť smrť jej lídra Abú Bakra al-Bagdádího, ktorý zomrel v októbri počas americkej razie v Sýrii.

Na videu, ktoré zverejnila s IS spriaznená tlačová agentúra Amák, extrémisti jedného človeka zastrelili a ďalších desiatich sťali. Všetky obete boli muži a IS o nich nezverejnila žiadne detaily. Uviedla len, že ich "zajali počas minulých týždňov" v nigérijskom štáte Borno.

Video IS zverejnila 26. decembra. Podľa analytikov to urobila zámerne, aby sa zverejnenie zhodovalo s oslavami vianočných sviatkov, pripomína spravodajský portál BBC.

Nigérijský prezident Muhammadu Buhari vraždy odsúdil a vyzval Nigérijčanov, aby sa nenechali rozdeliť. "Za žiadnych okolností by sme nemali teroristov nechať nás rozdeliť tým, že obrátia kresťanov proti moslimom, pretože títo barbarskí vrahovia nereprezentujú islam a milióny ďalších moslimov z celého sveta dodržiavajúcich zákon," uviedol.

Viac k témam: kresťania, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamský štát začal pomstu za zabitie lídra al-Bagdádího, zabil 11 kresťanských zajatcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.