Pondelok, 1. jún 2020
Polojasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Islamský štát sa prihlásil k zrážke francúzskych vrtuľníkov, pri ktorej zahynulo 13 vojakov

 Webnoviny  29. november 2019  61
Islamský štát sa prihlásil k zrážke francúzskych vrtuľníkov, pri ktorej zahynulo 13 vojakov

29.11.2019 (Webnoviny.sk) - K zodpovednosti za zrážku dvoch vrtuľníkov v Mali, pri ktorej tento týždeň zahynulo 13 francúzskych vojakov, sa prihlásila miestna odnož Islamského štátu. Išlo o najväčší počet obetí na strane francúzskej armády za takmer štyri desaťročia a Francúzsko preto oznámilo, že prehodnotí svoju misiu v západnej a strednej Afrike.

Dva nízko letiace vrtuľníky sa zrazili v pondelok večer počas prenasledovania extrémistov v blízkosti hraníc s Nigerom. K zodpovednosti za zrážku sa prihlásil Islamský štát na Veľkej Sahare.

Stanovisko však prišlo až tri dni po nehode a skupina svoje tvrdenia nepodložila žiadnymi dôkazmi. Francúzska armáda uviedla, že sa k nemu nebude vyjadrovať. V súčasnosti prípad vyšetruje a analyzuje nájdené čierne skrinky.

Viac k témam: havária vrtuľníka, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamský štát sa prihlásil k zrážke francúzskych vrtuľníkov, pri ktorej zahynulo 13 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.