Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Islamský štát sa prihlásil k útoku v Moskve, ktorý si vyžiadal viac ako 60 obetí. Medvedev sa vyhráža Ukrajine (foto)

 Webnoviny  23. marec 2024  78  
Islamský štát sa prihlásil k útoku v Moskve, ktorý si vyžiadal viac ako 60 obetí. Medvedev sa vyhráža Ukrajine (foto)

23.3.2024 (SITA.sk) -

  • aktualizované 23. marca, 9:31


K zodpovednosti za piatkový útok v koncertnej sále Crocus City Hall v Krasnogorsku na západnom okraji Moskvy, ktorý si vyžiadal viac ako 60 obetí na životoch, sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Vo vyhlásení zverejnenom prostredníctvom agentúry Amaq, ktorá pôsobí ako oficiálne médium IS, teroristická organizácia uviedla, že zaútočila na veľké zhromaždenie „kresťanov" v Krasnogorsku na okraji Moskvy a zabila a zranila stovky ľudí.

Niektorí ruskí poslanci po útoku ihneď obvinili Ukrajinu a vyzvali na zintenzívnenie úderov. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev, ktorý je podpredsedom ruskej Bezpečnostnej rady, povedal, že ak sa dokáže účasť Ukrajiny na útoku, všetkých zapojených „musia vypátrať a bez milosti zabiť, vrátane predstaviteľov štátu."

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Zdroje zo spravodajských služieb USA však pre tlačovú agentúru The Associated Press uviedli, že americké spravodajské služby získali informácie, že odnož Islamského štátu v Afganistane plánujú útok v Moskve, a Washington tieto informácie Rusku poskytol.

Viac k témam: streľba v Moskve, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk - Islamský štát sa prihlásil k útoku v Moskve, ktorý si vyžiadal viac ako 60 obetí. Medvedev sa vyhráža Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.