Piatok, 7. august 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Islamskí extrémisti chcú obesenie šéfredaktora aj vydavateľa pakistanského denníka Dawn

 Webnoviny   5. december 2019  85
Islamskí extrémisti chcú obesenie šéfredaktora aj vydavateľa pakistanského denníka Dawn

5.12.2019 (Webnoviny.sk) - Sfanatizovaní islamskí extrémisti požadujú zastavenie vydávania známeho pakistanského denníka Dawn. S údajne príliš pokrokovými a prozápadnými názormi anglojazyčného periodika, pod ktoré spadá aj televízia Dawn TV, nesúhlasia dlhodobo.

Teraz ich však nahnevalo, keď tieto noviny informovali, že osobou, ktorá minulý týždeň pri London Bridge v centre britskej metropoly zaútočila na okoloidúcich, bol muž s pakistanským pôvodom. Islamskí fanatici preto protestujú pred sídlom novín a požadujú, aby boli ich šéfredaktor Zaffar Abbás aj vydavateľ Hamíd Harún obesení.

Proti islamským fanatikom sa spojili novinári z iných pakistanských médií, ktorí vo štvrtok v Islamabade, ale aj na iných miestach krajiny demonštrovali na obranu svojich novinárskych kolegov z denníka Dawn. Počtom sa však sfanatizovanému davu islamských extrémistov nevyrovnali.

Viac k témam: islamskí militanti, médiá
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamskí extrémisti chcú obesenie šéfredaktora aj vydavateľa pakistanského denníka Dawn © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.