Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Írsky MMA šampión Conor McGregor venoval nemocniciam vo svojej krajine milión eur

 Webnoviny  26. marec 2020  76
Írsky MMA šampión Conor McGregor venoval nemocniciam vo svojej krajine milión eur

26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Írsky bojovník MMA Conor McGregor sa pripojil k známym svetovým športovcom, ktorí významne prispievajú do boja proti novému koronavírusu. McGregor vytiahol z vrecka milión eur, ktoré venoval írskym nemocniciam na nákup ochranných pomôcok a materiálu.

Dohodol sa na tom s írskym ministrom financií Paschalom Donohoeom v rozhovore, ktorý zverejnil na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus


"Už dnes nakúpim ochranné prostriedky v hodnote jedného milióna eur, ktoré budú distribuované do všetkých nemocníc v Dubline a okolí," napísal McGregor v jednej z odpovedí ministrovi financií.

Tridsaťjedenročný šampión miešaných bojových umení je rodák práve z Dublinu. McGregorovi nie je ľahostajný osud Írov, ktorí sa už nakazili koronavírusom a chce spomaliť šírenie choroby v tejto ostrovnej krajine.

Už pred niekoľkými dňami apeloval na obyvateľov Írska, aby dôslednejšie dodržiavali nariadenia vlády a lídrov krajiny zasa, aby uzavreli hranice a tiež čo najviac verejných prevádzok.

V utorok mali Íri potvrdených 1329 ľudí nakazených koronavírusom.

Viac k témam: Koronavírus, MMA
Zdroj: Webnoviny.sk - Írsky MMA šampión Conor McGregor venoval nemocniciam vo svojej krajine milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.