Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami

 Webnoviny  20. október 2020  155
Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami

20.10.2020 (Webnoviny.sk) - Írska vláda na šesť týždňov prijíma najvyššiu úroveň obmedzení pohybu v snahe bojovať proti rastu počtu infekcií koronavírusom. Premiér Micheal Martin v pondelok povedal, že opatrenia začnú platiť od stredajšej polnoci a potrvajú do 1. decembra.

Vláda ľudí žiada, aby zostali doma a aby športové aktivity vykonávali maximálne do vzdialenosti 5 kilometrov od svojho bydliska. Otvorené budú iba obchody so základnými tovarmi. Reštaurácie a bary môžu predávať len jedlá a nápoje, ktoré si zákazníci vezmú so sebou. Povolené nebudú nijaké spoločenské a rodinné stretnutia, a to ani doma ani v súkromných záhradách. Školy však zostanú otvorené.

Predseda írskej vlády vyzval krajinu na "spojenie síl" na šesť týždňov, aby bolo možné potlačiť vírus a aby potom mohli obyvatelia oslavovať Vianoce.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.