Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Írska polícia má novú právopomoc, pri vyšetrovaní môže od ľudí žiadať heslá pre elektronické zariadenia

 Webnoviny  15. jún 2021  162
Írska polícia má novú právopomoc, pri vyšetrovaní môže od ľudí žiadať heslá pre elektronické zariadenia

15.6.2021 (Webnoviny.sk) - Írska polícia bude mať podľa novej legislatívy právomoc prinútiť ľudí, aby jej príslušníkom pri vykonávaní príkazu na prehliadku poskytovali heslá pre elektronické zariadenia. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Táto zmena je súčasťou právneho predpisu, ktorý v pondelok zverejnila írska ministerka spravodlivosti Heather Humphreysová. „Právo v tejto oblasti je v súčasnosti veľmi zložité a vzťahuje sa na bežné právo, stovky právnych predpisov, ústavné právo a právo EÚ,“ uviedla ministerka.

Podľa Humphreysovej je cieľom vytvoriť jasný a zrozumiteľný systém pre všetkých.

„Verím, že to zachová zásadnú rovnováhu, ktorá je kľúčová pre náš systém trestného súdnictva, a zároveň zabezpečí väčšiu jasnosť a racionalizáciu právomocí Gardy (írskej polície, pozn.),“ dodala.

Viac k témam: elektronické zariadenia, írska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Írska polícia má novú právopomoc, pri vyšetrovaní môže od ľudí žiadať heslá pre elektronické zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.