Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Írska polícia má novú právopomoc, pri vyšetrovaní môže od ľudí žiadať heslá pre elektronické zariadenia
15.6.2021 (Webnoviny.sk) - Írska polícia bude mať podľa novej legislatívy právomoc prinútiť ľudí, aby jej príslušníkom pri vykonávaní príkazu na prehliadku poskytovali heslá pre elektronické zariadenia. Informoval o tom spravodajský portál BBC.
Táto zmena je súčasťou právneho predpisu, ktorý v pondelok zverejnila írska ministerka spravodlivosti Heather Humphreysová. „Právo v tejto oblasti je v súčasnosti veľmi zložité a vzťahuje sa na bežné právo, stovky právnych predpisov, ústavné právo a právo EÚ,“ uviedla ministerka.
Podľa Humphreysovej je cieľom vytvoriť jasný a zrozumiteľný systém pre všetkých.
„Verím, že to zachová zásadnú rovnováhu, ktorá je kľúčová pre náš systém trestného súdnictva, a zároveň zabezpečí väčšiu jasnosť a racionalizáciu právomocí Gardy (írskej polície, pozn.),“ dodala.
Viac k témam: elektronické zariadenia, írska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Írska polícia má novú právopomoc, pri vyšetrovaní môže od ľudí žiadať heslá pre elektronické zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne