Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava

 Webnoviny  15. máj 2021  161
Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava

15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Iránsky minister zahraničných vecí zrušil plánovanú návštevu, počas ktorej sa mal stretnúť vo Viedni s jeho rakúskym náprotivkom.

Rozhodnutie prišlo po tom, ako úrad rakúskeho kancelára a ministerstvo zahraničných vecí vyvesili izraelskú zástavu na znak solidarity s Izraelom v jeho konflikte s palestínskym militantným hnutím Hamas.

Rakúsky denník Die Presse dnes uviedol, že Mohammad Džavád Zaríf a Alexander Schallenberg sa mali stretnúť v sobotu ráno. Správu už potvrdila aj ministrova hovorkyňa Claudia Tuertscher. "Je nám to ľúto," dodala.

Viedeň sa stala centrom rokovaní súvisiacich s návratom USA k jadrovej dohode s Iránom z roku 2015. Zástupca iránskeho ministra zahraničných vecí Abbas Araghchi v piatok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že Viedeň si doteraz dobre plnila svoju úlohu.

"Je však šokujúce a bolestivé vidieť nad vládnymi kanceláriami vo Viedni zástavu okupantského režimu, ktorý brutálne vraždí desiatky nevinných civilistov, vrátane mnohých detí," uviedol.

Viac k témam: diplomacia, Hamas, zahraničná politika
Zdroj: Webnoviny.sk - Iránsky minister zahraničných vecí zrušil návštevu Viedne, dôvodom je izraelská zástava © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.