Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Irán nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abdollahján

 Webnoviny  14. apríl 2024  115  
Irán nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abdollahján

14.4.2024 (SITA.sk) - Iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján povedal, že jeho krajina nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu.

„V tomto okamihu Iránska islamská republika nemá v úmysle pokračovať v obranných operáciách," napísal minister na mikroblogovacej sieti X.

„Ale ak to bude potrebné, nebude váhať chrániť svoje legitímne záujmy pred akoukoľvek novou agresiou," dodal šéf iránskej diplomacie.

Abdollahján označil útok na Izrael za „využitie práva na legitímnu obranu" a uviedol, že to ukazuje zodpovedný prístup Iránu k „regionálnemu a medzinárodnému mieru a bezpečnosti".

Viac k témam: Útok Iránu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Irán nemá v úmysle pokračovať vo vojenskej operácii proti Izraelu, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abdollahján © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.