Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Inžinier varoval pred prasklinami na nadchode v Miami, jeho odkaz si však vypočuli neskoro
Webnoviny 17. marec 2018 694
MIAMI 17. marca (WebNoviny.sk) - Dva dni pred tragickým zrútením nadchodu pre chodcov na Floride nechal inžinier telefonický odkaz, že na jednom konci našli praskliny. Vypočuli si ho však až po nehode, informoval v piatok floridský dopravný úrad. Odkaz na pevnej linke si zamestnanec úradu vypočul až v piatok, pretože mal prácu mimo kancelárie.
Denney Pate z FIGG Bridge Group sa podľa prepisu odkazu vyjadril, že praskliny budú potrebovať opravy, no "z bezpečnostného hľadiska v nich nevidíme problém, takže v tomto ohľade sa nimi neznepokojujeme".
Odporúčame:
Video: Zrútenie nadchodu v Miami si vyžiadalo niekoľko mŕtvych, príčinu stále vyšetrujú
Zrútenie nadchodu pre chodcov, ktorý vo štvrtok spadol na frekventovanú cestu neďaleko Miami na americkej Floride a zavalil autá, si vyžiadalo najmenej šesť mŕtvych. Záchranári postupne odstraňujú trosky a hľadajú ďalšie obete. V sobotu polícia informovala, že spod mosta vytiahli dve autá, no neuviedla, či v nich boli ľudia.
Floridská medzinárodná univerzita (Florida International University) v sobotu zverejnila vyhlásenie, v ktorom uviedla, že ich zástupcovia sa vo štvrtok ráno asi na dve hodiny stretli s inžinierom z FIGG, aby prebrali zmienené praskliny, no zhodli sa, že nepredstavujú bezpečnostné riziko.
Národný úrad pre bezpečnosť dopravy (NTSB) v piatok informoval, že začal s vyšetrovaním a zatiaľ nedokáže povedať, či tieto praskliny prispeli k zrúteniu mosta. Most za 14,2 milióna dolárov (v prepočte približne 11,5 milióna eur) plánovali otvoriť v roku 2019. Mal slúžiť ako bezpečný nadchod pre študentov Floridskej medzinárodnej univerzity (Florida International University).
Zobraziť fotogalériu k článku: Zrútenie nadchodu na Floride |
Viac k témam: Miami, pád nadchodu, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Inžinier varoval pred prasklinami na nadchode v Miami, jeho odkaz si však vypočuli neskoro © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ruský opozičný líder Navaľnyj bojkotuje prezidentské voľby, na YouTube zverejnil videoNasledujúci článok
Rusko sa v prípade útoku na Skripaľa bráni, Mayová zvažuje ďalšie kroky
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia