Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Influencer Andrew Tate neuspel s odvolaním voči tretej 30-dňovej väzbe, za mrežami bude čakať aj naďalej

 Webnoviny  27. február 2023  77  
Influencer Andrew Tate neuspel s odvolaním voči tretej 30-dňovej väzbe, za mrežami bude čakať aj naďalej

27.2.2023 (SITA.sk) - Rumunský súd v pondelok potvrdil tretiu 30-dňovú väzbu pre influencera Andrewa Tatea do konca marca. Tridsaťšesťročného britsko-amerického občana zadržali koncom decembra v Bukurešti spolu s jeho bratom Tristanom a dvoma rumunskými ženami v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi, znásilnenia a členstva v organizovanej zločineckej skupine.

Predĺžená väzba


Súd 21. februára rozhodol o predĺžení väzby o ďalších 30 dní, kým bude polícia pokračovať vo vyšetrovaní, no Tate sa voči verdiktu odvolal, pričom spoločne s bratom obvinenia odmietajú.

Bývalý profesionálny kickboxer Tate, ktorý má milióny sledovateľov na sociálnych sieťach a v Rumunsku údajne žil od roku 2017, si pred časom vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy.

Podozrivý zo zneužívania


Rumunská agentúra DIICOT, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu, ešte v decembri informovala, že identifikovala šesť pravdepodobných obetí sexuálne zneužitých organizovanou skupinou. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, či Tate lákal ženy do Rumunska na sľuby vážneho vzťahu alebo manželstva a neskôr ich nútil alebo zmanipuloval, aby pre neho pracovali ako modelky v chatovacích miestnostiach pre dospelých.

Obete údajne držali pod neustálym dohľadom a podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, skupina ich sexuálne zneužívala a nútili ich účinkovať v pornografii. Preverujú tiež obvinenia zo znásilnenia.

Viac k témam: DIICOT, Organizovaný zločin
Zdroj: SITA.sk - Influencer Andrew Tate neuspel s odvolaním voči tretej 30-dňovej väzbe, za mrežami bude čakať aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.