Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete a zrútené budovy v hlavnom meste
Webnoviny 15. december 2017 226
JAKARTA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Indonéziu v piatok postihlo silné zemetrasenie, ktoré najviac zasiahlo metropolu Jakarta a ďalšie územia v centrálnej a západnej časti Jávy, najľudnatejšieho ostrova krajiny.
Podľa miestnych predstaviteľov si zemetrasenie vyžiadalo aj obete, ich počet však zatiaľ nie je známy. Podľa indonézskych médií sa v meste Tasikmalaya na západe Jávy v dôsledku zemetrasenia zrútilo viacero budov. Úrady vydali pre rozsiahle časti indonézskych pobreží varovanie pred cunami.
Zemetrasenie udrelo krátko pred polnocou miestneho času (krátko pred šiestou večer nášho času) a malo magnitúdo 6,5.
Odporúčame:
Obec Hajdak zasiahlo ďalšie zemetrasenie, zranili sa desiatky ľudí
Geologická služba Spojených štátov (USGS) a indonézske úrady sa zatiaľ nezhodujú pri lokalizácii jeho epicentra, keďže americká inštitúcia sledujúca zemetrasenia po celom svete informuje, že epicentrum bolo na súši, zatiaľ čo podľa indonézskych úradov bolo pod Jávskym morom.
Viac k témam: Indonézia, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete a zrútené budovy v hlavnom meste © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Explózia zábavnej pyrotechniky zabila štyroch ľudí, zničila aj budovy
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry