Utorok, 9. jún 2026
Mimoriadne správy
- Ruské útoky neďaleko frontu zabili na Ukrajine štyroch civilistov vrátane staršieho cyklistu
- Odsúdili prominentného člena Kinahanovho gangu, jedného z najväčších európskych drogových kartelov
- Poľskí colníci zadržali viac než tonu heroínu ukrytého v zásielke dekoračných tehál
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
Indický premiér Módí sa po víťazstve v parlamentných voľbách stretol s lídrami jeho strany
Webnoviny 24. máj 2019 795
NAÍ DILLÍ 24. mája (WebNoviny.sk) - Indický premiér Naréndra Módí sa po víťazstve vo voľbách stretol s lídrami jeho Indickej ľudovej strany (BJP).
Zástupca strany uviedol, že premiér naplánoval stretnutie s členmi vlády na piatok večer. Volebná komisia v piatok ráno potvrdila, že BJP získala 301 kresiel v dolnej komore parlamentu.
Najväčší rival strany - Indický národný kongres (INC) vedený Rahúlom Gándhím, má 52 kresiel. Strana političky Mamaty Banerjee obsadila 22 kresiel. Komisia zatiaľ neprezradila, kto obsadil zvyšných sedem kresiel.
Voľby v tejto najväčšej demokracii sveta sa konali v siedmich fázach šesť týždňov a skončili sa v nedeľu. Na hlasovaní sa zúčastnilo približne 65 percent z 900 miliónov oprávnených voličov. So sčítaním takmer 600 miliónov hlasov začali vo štvrtok ráno. Voľby boli vnímané ako referendum o Módím a jeho ekonomických reformách, ktoré priniesli zmiešané výsledky.
Viac k témam: Indická ľudová strana (BJP), parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Indický premiér Módí sa po víťazstve v parlamentných voľbách stretol s lídrami jeho strany © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby Nedeľa, 18:32 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Brazílsky najvyšší súd uznal homofóbiu a transfóbiu za rovnaký zločin, akým je rasizmusNasledujúci článok
V druhý deň eurovolieb hlasujú voliči v Írsku a Českej republike
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO
V Dunajskej Strede už majú náhradu za trénera Fodreka, nahradil ho niekdajší kouč Rapidu Viedeň – VIDEO