Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

India preradila Slovensko medzi rizikové krajiny, na výsledok testu musíte počkať na letisku

 Webnoviny   6. december 2021  49
India preradila Slovensko medzi rizikové krajiny, na výsledok testu musíte počkať na letisku

6.12.2021 (Webnoviny.sk) - S platnosťou od stredy 1. decembra je Slovenská republika z pohľadu Indie zaradená medzi rizikové krajiny. Vstup do Indie je pre cestovateľov zo Slovenska podmienený preukázaním sa negatívneho výsledku PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke. Negatívny výsledok testu musí byť online nahraný do vyhlásenia, takzvaného self-declaration, na základe ktorého bude cestujúcemu umožnený vstup do krajiny. Výnimku z testu majú deti do piatich rokov.

Viac o téme: Koronavírus


„Cestujúci z rizikových krajín musia aj absolvovať ďalší PCR test na vlastné náklady po prílete a počkať naň priamo na letisku. Len v prípade, že bude test negatívny, môžu z letiska odísť či nastúpiť na nadväzujúci let,“ spresňuje rezort.

V prípade negatívneho výsledku testu bude nasledovať sedemdňová domáca karanténa a opakovanie testu na ôsmy deň. Ak je výsledok negatívny, je potrebné monitorovať svoje zdravie počas nasledujúcich siedmich dní. V prípade pozitívneho výsledku musia byť cestujúci izolovaní v samostatnom zariadení alebo v domácej karanténe.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - India preradila Slovensko medzi rizikové krajiny, na výsledok testu musíte počkať na letisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.