Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny

 Webnoviny  29. september 2022  39
Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny

29.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hurikán Ian v stredu dorazil na americkú pevninu, keď ako búrka štvrtej kategórie zasiahol juhozápadnú časť štátu Florida neďaleko Cayo Costa. Jedna z najsilnejších búrok zaznamenaných v USA premenila ulice na rieky a spôsobila výpadok elektrickej energie pre 1,8 milióna domácností a firiem.

Hurikán sa vyhol Tampa Bay


Ian zasiahol pevninu viac ako 160 kilometrov južne od Tampy a St. Petersburgu, čím ušetril husto obývanú oblasť Tampa Bay pred prvým priamym zásahom veľkého hurikánu od roku 1921.

Ian zasiahol floridské pobrežie s rýchlosťou vetra 241 kilometrov za hodinu. O niekoľko hodín neskôr klesla rýchlosť silného vetra na 170 kilometrov za hodinu, čo z Iana urobilo hurikán druhej kategórie.

Pomoc pre obyvateľov


Federálna vláda vyslala 300 sanitiek s lekárskymi tímami a bola pripravená odviezť 3,7 milióna jedál a 3,5 milióna litrov vody, akonáhle búrka prejde.

Predtým na Kube vyradil živel z prevádzky elektrickú sieť, v dôsledku čoho zostal celý ostrov bez elektrickej energie.Viac k témam: Hurikán Ian
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Ian premenil ulice Floridy na rieky, takmer dva milióny domácností ostalo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.