Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video)

 Webnoviny  15. august 2020  177
Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video)

15.8.2020 (Webnoviny.sk) - Žena v Austrálii prežila útok žraloka modrého po tom, ako jej manžel zoskočil zo svojho surfu a udieral zviera, až kým ju nepustilo a neodplávalo. Informujú o tom austrálske médiá. Odborníci predpokladajú, že ženu napadol mladý žralok, dlhý asi tri metre.

Tridsaťpäťročná Chantelle Doyle sa v čase útoku surfovala pri Shelly Beach v Port Macquarie v Novom Južnom Walese. K žene, ktorej manžel po incidente pomohol na pobrežie, privolali záchranárov a tí ju s vážnymi poraneniami pravej nohy letecky previezli do nemocnice. Následne ju podľa agentúry AP previezli do väčšieho zdravotníckeho zariadenia, kde podstúpila chirurgický zákrok. Jej stav je stabilizovaný.

Pláže v Port Macquarie na 24 hodín uzavreli a pokúšajú sa žraloka vypátrať. V roku 2020 sa zatiaľ v austrálskych vodách odohralo päť smrteľných útokov žraloka. Ročný priemer je pritom tri smrteľné útoky.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.Viac k témam: napadnutie, útok žraloka, záchrana, zranená žena
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.