Piatok, 1. máj 2026
Mimoriadne správy
- Fico vs. Orbán: V čom sa líši ich postoj k Rusku a prečo je politika „na štyri svetové strany“ v slepej uličke
- Top foto dňa (30. apríl 2026): Panychída za Róberta Remiáša, sakury a nový náčelník GŠ OS SR
- Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy
- Berlín je pripravený na prípadné zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku
- Kyjev žiada detaily k návrhu prímeria počas osláv víťazstva nad fašizmom v Rusku
Hotel v Tokiu pre Canticu Nova zaplatí premiér Pellegrini zo svojej rezervy
Webnoviny 12. september 2019 659
12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Náklady na ubytovanie trnavského speváckeho zboru Cantica Nova počas neplánovane predĺženého pobytu v Japonsku uhradí predseda vlády Peter Pellegrini zo svojej rezervy. Informoval o tom Úrad vlády SR s tým, že ide o čiastku 18-tisíc eur.
Návrat v dvoch skupinách
Na Slovensku by mali všetci členovia zboru prísť v dvoch skupinách vo štvrtok večer, dopravu z letiska Schwechat do Trnavy im zabezpečí Trnavský samosprávny kraj.
Umelecký vedúci zboru Gabriel Kapaloš pre agentúru SITA potvrdil, že po nedobrovoľnom nocľahu na letisku v Tokiu všetkých členov stredoškolského speváckeho zboru a členov sprievodu ubytovali v luxusnom hoteli v centre hlavného mesta.
Pre tajfún nestihli odlet lietadla
V Japonsku zostali nedobrovoľne po tom, ako pre tajfún Faxai nestihli odlet lietadla.
Premiér Pellegrini udelil súhlas s vyslaním leteckého vládneho špeciálu, ktorý mal odletieť pre 37 zboristov a šesť členov sprievodu, napokon však Zastupiteľský úrad SR vo Viedni vyrokoval náhradnú prepravu so spoločnosťou Austrian Airlines.
Spevácky zbor Cantica Nova v tomto roku oslavuje 50. výročie svojej existencie. Trnavu a Slovensko reprezentoval od 1. septembra na Festivale východoeurópskej hudby v Tokiu, kde sa verejnosti predstavil na troch koncertoch.
Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, tajfún, tajfún Faxai
Zdroj: Webnoviny.sk - Hotel v Tokiu pre Canticu Nova zaplatí premiér Pellegrini zo svojej rezervy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trnavská radnica radikálne znižuje nájomné za nebytové priestory v centre mesta, nie je o ne záujem
Nový začiatok medzi palmami a hortenziami. Prečo si zamilujete Kvetinárky z raja?
Kráľovná prehovára vlastným hlasom. Kleopatra tak, ako ju nepoznáte