Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Hongkonských aktivistov prepustili na kauciu, ich zatknutie vyvolalo medzi demonštrantmi pobúrenie

 Webnoviny  30. august 2019  29
Hongkonských aktivistov prepustili na kauciu, ich zatknutie vyvolalo medzi demonštrantmi pobúrenie

30.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hongkonských prodemokratických aktivistov Joshuu Wonga a Agnes Chow prepustili na kauciu. Dvojicu zatkli v piatok ráno, pričom polícia uviedla, že ich vyšetrujú pre ich rolu v nepovolenom proteste pred policajnou stanicou z 21. júna. Obaja čelia možným obvineniam z účasti na demonštrácii a podnecovania iných, aby sa k nej pridali. Wonga tiež vyšetrujú pre podozrenie, že demonštráciu zorganizoval.

Zatknutie aktivistov vyvolalo pobúrenie


Zatknutie Chow a Wonga, ktorý je poprednou osobnosťou študentských hromadných protestov v Hongkongu z roku 2014 a generálnym tajomníkom prodemokratickej politickej skupiny Demosisto, vyvolalo medzi hongkonskými demonštrantmi pobúrenie. Podpredseda skupiny Isaac Cheng obvinil úrady zo zasievania "bieleho teroru" a z pokusu o určenie lídrov hnutia, ktoré podľa demonštrantov žiadnych nemá.

Protesty volajú po demokratických reformách


Hongkong už takmer tri mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti pročínskej šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Viac k témam: demonštrácie, kaucia, protesty v Hongkongu, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hongkonských aktivistov prepustili na kauciu, ich zatknutie vyvolalo medzi demonštrantmi pobúrenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.