Sobota, 28. marec 2020
Jasno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina odsúdili za sexuálne násilie na 23 rokov väzenia

 Webnoviny  11. marec 2020  37
Hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina odsúdili za sexuálne násilie na 23 rokov väzenia

11.3.2020 (Webnoviny.sk) - Niekdajšieho vplyvného hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina poslal súd na 23 rokov za mreže. Svoj trest si odpyká v New Yorku. Na stredajšom pojednávaní sa zúčastnilo aj niekoľko žien, ktoré ho obvinili zo sexuálneho napadnutia a svedčili proti nemu. Medzi nimi boli napríklad aj Tarale Wulff, Annabella Sciorra, Lauren Young a Jessica Mann.

Americký federálny súd na newyorskom Manhattane minulý mesiac uznal 67-ročného Weinsteina vinným v dvoch bodoch obžaloby týkajúcich sa vynúteného orálneho sexu v roku 2006 a znásilnenia v roku 2013.

Obžalovanému hrozil maximálny trest odňatia slobody na 29 rokov. Jeho právny zástupca žiadal o čo najnižší trest, a to pre vysoký vek a zlý zdravotný stav svojho klienta. Navrhoval maximálne päť rokov za mrežami.

Denník The New York Times a magazín The New Yorker v roku 2017 publikovali články, v ktorých producenta viaceré ženy obvinili zo sexuálneho zneužívania, obťažovania a využívania jeho vplyvu v Hollywoode na zneužívanie herečiek.

Postupom času ho obvinilo zo znásilnenia či rôznych foriem sexuálnych útokov takmer sto žien. Kauza mala zásadný vplyv aj na naštartovanie celosvetového hnutia #MeToo. Weinsteina čaká ďalší proces spojený s obvineniami v Los Angeles.

Viac k témam: sexuálne násilie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina odsúdili za sexuálne násilie na 23 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.