Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Holič vyhral súd, pre zavretú prevádzku počas koronakrízy nemusí platiť nájomné

 Webnoviny   2. november 2020  146
Holič vyhral súd, pre zavretú prevádzku počas koronakrízy nemusí platiť nájomné

2.11.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky holič, ktorého karanténne opatrenia počas jari prinútili zatvoriť prevádzku, nemusí za dané obdobie platiť nájomné. Rozhodol o tom v pondelok okresný súd vo Viedni. Súd citoval ustanovenie občianskeho zákonníka, podľa ktorého povinnosť platiť nájomné odpadá, pokiaľ priestor nie je možné využívať z dôvodu mimoriadnych udalostí, akými sú požiar, vojna alebo nákaza, veľké záplavy, zrážky a podobne.

Koronavírus je infekčné ochorenie, ktoré viedlo ku karanténe a spôsobilo, že holič v apríli nemohol daný priestor využívať na svoje podnikanie, konštatoval súd. Rozsudok ešte nie je právoplatný.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Právni zástupcovia sťažovateľa zároveň varovali pred zovšeobecňovaním verdiktu. V tomto konkrétnom prípade musel klient úplne zatvoriť prevádzku. Právnu situáciu podnikateľov, ktorí zostali čiastočne otvorení, bude preto potrebné posúdiť osobitne. Konkrétne v oblasti gastronómie sa zdá, že právna situácia je iná, uviedla právna kancelária.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, nájomné, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Holič vyhral súd, pre zavretú prevádzku počas koronakrízy nemusí platiť nájomné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.