Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Holandsko začína v troch fázach uvoľňovať opatrenia, potrebný už nebude ani COVID pass či rúška

 Webnoviny  16. február 2022  61
Holandsko začína v troch fázach uvoľňovať opatrenia, potrebný už nebude ani COVID pass či rúška

16.2.2022 (Webnoviny.sk) - Holandská vláda v utorok oznámila postupné uvoľnenie v podstate všetkých zostávajúcich protipandemických opatrení do konca mesiaca, keďže miera nákazy aj tlak na zdravotníctvo sa v krajine znižuje. Minister zdravotníctva Ernst Kuipers informoval, že uvoľňovať budú v troch fázach.

Viac o téme: Koronavírus


S okamžitou platnosťou vláda zrušila odporúčanie práce z domu a obmedzenie návštevníkov v domoch. Od piatka budú môcť bary, reštaurácie, kiná, divadlá a iné verejné miesta zostať otvorené do 1:00 a ich návštevníci nebudú musieť len sedieť a pri prechádzaní sa nebudú musieť nosiť rúška.

O týždeň neskôr budú pre všetky verejné miesta platiť predpandemické otváracie hodiny a pre vstup do nich nebude potrebný COVID certifikát. Tiež už nebudú platiť povinnosti dodržiavania odstupov a nosenia rúšok s výnimkou verejnej dopravy a letísk.

Viac k témam: COVID preukaz, Koronavírus, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandsko začína v troch fázach uvoľňovať opatrenia, potrebný už nebude ani COVID pass či rúška © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.