Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Holandsko hlási prudký nárast infikovaných, sprísňuje protipandemické opatrenia

 Webnoviny   3. november 2021  47
Holandsko hlási prudký nárast infikovaných, sprísňuje protipandemické opatrenia

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Holandsko v reakcii na prudký nárast infekcií koronavírusom sprísňuje protipandemické opatrenia. Oznámil to v utorok úradujúci premiér Mark Rutte.

Viac o téme: Koronavírus


Holandský inštitút verejného zdravotníctva rovnako v utorok informoval, že počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástol o 39 percent a hospitalizácie sa zvýšili o 31 percent.

Vzostupný trend sa začal krátko po tom, ako vláda koncom septembra ukončila väčšinu zostávajúcich reštriktívnych opatrení. Rutte vyzval ľudí, aby obmedzili spoločenské kontakty, aspoň polovicu času pracovali z domu, vyhýbali sa návštevám rušných miest a cestovaniu počas rannej a večernej špičky.

Obnovili tiež povinnosť nosiť rúška v obchodoch, knižniciach a na iných verejných miestach. Žiaci v školách si budú musieť nasadiť tvárové masky počas presunu medzi triedami.

Návštevy verejných miest vrátane múzeí a zábavných parkov budú podmienené predložením COVID pasov. Opatrenia nadobudnú účinnosť v sobotu. Pandémii koronavírusu doteraz v Holandsku podľahlo takmer 18 500 ľudí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandsko hlási prudký nárast infikovaných, sprísňuje protipandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.