Sobota, 6. jún 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea

 Webnoviny  23. apríl 2020  27
Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea

23.4.2020 (Webnoviny.sk) - Zlodejovi v Holandsku stačilo zopár úderov veľkým kladivom na to, aby si z múzea odniesol vzácnu maľbu Vincenta van Gogha. Video zločinca z bezpečnostných kamier zverejnila holandská kriminalistická televízna relácia.

Maskovaný páchateľ vnikol 30. marca do budovy múzea Singer Laren, ktoré je zatvorené v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

K maľbe sa dostal tak, že veľkým kladivom porozbíjal dvere z tvrdeného skla, ktoré mu stáli v ceste, a napokon cez múzejný darčekový obchod vyšiel von s umeleckým dielom v ruke.

Polícia dúfa, že zverejnenie záberov im pomôže nájsť zlodeja, ktorý si odniesol Van Goghovu maľbu De pastorie in Nuenen in het voorjaar (Fara v Nuenen na jar) z roku 1884.

Zatiaľ však nikoho nezatkli a dielo, ktoré malo múzeum v meste Laren požičané z iného holandského múzea, nenašli. Po odvysielaní relácie dostali vyšetrovatelia viac ako 40 nových tipov.Viac k témam: krádež
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.