Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave

 Webnoviny  19. október 2020  137
Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave

19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vysokopostavený palestínsky predstaviteľ Sáib Irikát, ktorého postihlo ochorenie COVID-19, bol v pondelok v kritickom stave a bol na umelej pľúcnej ventilácii. Informovala o tom izraelská nemocnica Hadassa, v ktorej ho liečia.

Nemocnica označila Irikátov stav za mimoriadne ťažký vzhľadom na jeho doterajšie zdravotné problémy vrátane transplantácie pľúc, ktorú podstúpil pred tromi rokmi v USA.

Slabý imunitný systém


Nemocnica konštatovala, že Irikát má slabý imunitný systém a okrem ochorenia COVID-19 ho postihla aj bakteriálna infekcia.

Dodala, že Irikátovi (65) sa podávajú sedatíva a jej najskúsenejší lekári konzultujú so zahraničnými odborníkmi, ako najlepšie riešiť takýto komplikovaný prípad.

Poradca Arafata aj Abbása


Irikát je za posledných 30 rokoch jedným z najznámejších palestínskych predstaviteľov. Bol hlavným palestínskym vyjednávačom na mierových rokovaniach s Izraelom.

Okrem toho bol poradcom zosnulého palestínskeho prezidenta Jásira Arafata a terajšieho palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása. Saíba Irikáta do izraelskej nemocnice Hadassa previezli v nedeľu na žiadosť palestínskej samosprávy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.