Sobota, 20. jún 2026
Mimoriadne správy
- Útok nožom v nákupnom centre v ruskom Krasnodare si vyžiadal jednu obeť a päť zranených
- Top foto dňa (20. jún 2026): Otvárací ceremoniál IFF Art Film 2026, útok v Libanone a na Ukrajine a MS vo futbale
- Irán opäť uzavrel Hormuzský prieliv a obvinil Izrael z porušovania prímeria
- Meloniová ma opakovane prosila o spoločnú fotografiu, vyhlásil Trump
- Manželka španielskeho premiéra Sáncheza sa postaví pred súd pre podozrenia z korupcie
Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy
Webnoviny 24. máj 2024 546
24.5.2024 (SITA.sk) - Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie vo štvrtok popoludní absolvovali v Európskom parlamente debatu o Eurovízii. Ako uviedol web europarlamentu, diskusia bola zameraná na viaceré kľúčové témy - hospodárstvo a zamestnanosť, obranu a bezpečnosť, klímu a životné prostredie, demokraciu a líderstvo, migráciu a hranice a na inovácie a technológie.
Na diskusii organizovanej Európskou vysielacou úniou (EBU) v spolupráci s európskymi politickými stranami a Európskym parlamentom sa zúčastnili Walter Baier (Rakúsko, Európska ľavica), Sandro Gozi (Taliansko, Renew Europe Now), Ursula von der Leyenová (Nemecko, Európska ľudová strana), Terry Reintke (Nemecko, Európski zelení) a Nicolas Schmit (Luxembursko, Strana európskych socialistov).
Otázky kládli diváci v pléne, diváci, ktorí sa zúčastnili podujatí organizovaných styčnými kanceláriami Parlamentu v členských štátoch EÚ prostredníctvom sociálnych médií a dvaja moderátori. Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.
Viac k témam: Diskusia, Predseda Európskej komisie (EK), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kto aranžoval kvety na Titanicu? Román, ktorý prekvapí nečakanou záhadou aj veľkým srdcom
Slovenská pošta má novinku a žltý lístok zažíva revolúciu, služba má zjednodušiť preberanie zásielok
Jarná ITAPA 2026: Ivan Mikloš poukázal na digitálnu závislosť Európy od USA a Číny a odporučil stratégiu „smart second movera“