Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Historicky prvá švédska premiérka abdikovala len pár hodín po svojom zvolení, opustil ju spojenec
Webnoviny 25. november 2021 606
25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Len sedem a pol hodiny po tom, ako ju zvolili za historicky prvú švédsku premiérku, Magdaléna Anderssonová abdikovala. Informuje o tom web euronews.com.
Anderssonová sa rozhodla odstúpiť z funkcie, pretože v parlamente neprešiel návrh jej rozpočtu a jej politický spojenec, Strana zelených, odišiel z vlády.
„Existuje ústavná prax, že koaličná vláda podá demisiu, keď ju opustí niektorá strana. Nechcem viesť vládu, ktorej legitimita je spochybňovaná,“ povedala 54-ročná niekdajšia ministerka financií, ktorá však dúfa, že bude znovuzvolená do pozície premiérky v nasledujúcom hlasovaní.
Viac k témam: Odchod z funkcie, Premiérka
Zdroj: Webnoviny.sk - Historicky prvá švédska premiérka abdikovala len pár hodín po svojom zvolení, opustil ju spojenec © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia