Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (22. júl 2026): Míting P-T-S, lesný požiar, monzún v Kašmíre, vyschnuté jazero a ebola v Kongu
- Ďalšia Orbánova opora končí. Generálny prokurátor odstúpil po tlaku zo strany novej vlády
- Orbán prešiel do protiútoku; obvinenia z korupcie sú podľa neho len snahou o likvidáciu Fideszu
- Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
- Starosta New Yorku vyzval na zatknutie Netanjahua, mesto na to podľa neho nemá právomoci
Havaroval americký vojenský vrtuľník, posádka pravdepodobne neprežila
Webnoviny 4. apríl 2018 782
EL CENTRO 4. apríla (WebNoviny.sk) - Na juhu Kalifornie sa zrútil vrtuľník americkej námornej pechoty. Nehoda sa stala počas výcvikovej misie a všetci štyria členovia posádky pri nej pravdepodobne zomreli, informovali predstavitelia ozbrojených síl.
Helikoptéra CH-53E Super Stallion, ktorá má základňu v meste El Centro, havarovala v utorok o 14:35 miestneho času (23:35 SELČ) neďaleko Plaster City, vzdialeného asi 32 kilometrov severne od americko-mexickej hranice.
Odporúčame:
Autobus v Egypte narazil do nákladného auta, sedem ľudí zahynulo
CH-53E Super Stallion je jedným z najväčších vrtuľníkov na svete. Je navrhnutý tak, aby mohol prenášať ťažké objekty, ako napríklad vojenské vozidlá a náklad, z mora na breh alebo do vysokého terénu, uviedol výrobca lietadiel Lockheed Martin. Stroj, ktorý sa v utorok zrútil v Kalifornii, patril Tretiemu leteckému krídlu námornej pechoty.
Pôvodný článok:
http://abc7.com/4-killed-in-marine-helicopter-crash-near-el-centro/3299050/
Viac k témam: havária vrtuľníka, smrť, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Havaroval americký vojenský vrtuľník, posádka pravdepodobne neprežila © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Jún priniesol mierny rast nezamestnanosti, dôvodom je prílev absolventov
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO