Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Haváriu auta s migrantmi v Maďarsku neprežili dvaja ľudia, ďalších šesť utrpelo zranenia (foto)

 Webnoviny  12. október 2023  89  
Haváriu auta s migrantmi v Maďarsku neprežili dvaja ľudia, ďalších šesť utrpelo zranenia (foto)

12.10.2023 (SITA.sk) - Dvaja ľudia zomreli a šesť vo štvrtok ráno utrpelo zranenia pri nehode auta pri maďarskom meste Kiskunmajsa neďaleko hranice so Srbskom. Vozidlo prevážalo nelegálnych migrantov, keď narazilo do stromu.

Incident sa stal okolo 3:00. Maďarská polícia uviedla, že vodič vozidla, ktoré malo francúzske evidenčné číslo, ušiel, keď sa ho policajti pokúsili zastaviť na kontrolu. V zákrute však stratil kontrolu a vozidlo narazilo do stromu a prevrátilo sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto s migrantmi narazilo do stromu pri maďarskom meste Kiskunmajsa (fotografie)

Hovorca záchrannej služby József Hangai informoval, že dvaja pasažieri vo vozidle zomreli na mieste a šiestich zranených previezli do nemocníc.

Prvotné informácie podľa polície naznačujú, že vozidlo riadil prevádzač, ktorý viezol migrantov.


Nárast nelegálnej migrácie v ostatnom období viedol k tomu, že Slovensko zaviedlo kontroly na hraniciach s Maďarskom. Rovnako na hraniciach so Slovenskom zaviedli kontroly Poľsko, Česko a Rakúsko.Viac k témam: Maďarská polícia, Migranti, Nehoda, Nelegálna migrácia, prevádzačstvo migrantov
Zdroj: SITA.sk - Haváriu auta s migrantmi v Maďarsku neprežili dvaja ľudia, ďalších šesť utrpelo zranenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.