Piatok, 31. marec 2023

Mimoriadne správy
- Rusko chce získať od Severnej Kórey zbrane výmenou za potraviny, tvrdí Biely dom
- Ruské špionážne operácie vo Fínsku sa oslabili, dopomohli k tomu striktné vízové a spravodajské obmedzenia
- Spojené štáty uvalili sankcie na Slováka, ktorý chcel sprostredkovať severokórejské zbrane Rusku
- Britský kráľ varoval pred návratom pohromy v podobe vojny v Európe
- Rusko vyhlásilo Maďarsko za nepriateľskú krajinu, už je na zozname
Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií
Webnoviny 22. august 2022 65

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči z Královohradeckého kraja na severe Česka bojujú s mohutným požiarom v Novom Městě nad Metují v okrese Náchod, ktorý zasiahol halu v priemyselnom areáli s rôznymi druhmi chemikálií. Informuje o tom web TV Nova.
Hlásenie o požiari prišlo približne o siedmej ráno. Na mieste zasahujú profesionálni i dobrovoľní hasiči. Bol vyhlásený druhý stupeň požiarneho poplachu.
„Povolali sme kolegov z Inštitútu ochrany obyvateľstva s mobilnými laboratóriami na meranie koncentrácie splodín v ovzduší,“ povedala hovorkyňa hasičov Martina Götzová a dodala, že v areáli sa momentálne s výnimkou zasahujúcich hasičov nenachádzajú žiadne osoby. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Turistku zasiahol na pláži v Splite blesk, v nemocnici bojuje o životNasledujúci článok
Putin v prejave velebil národnú vlajku, vojnu na Ukrajine nespomenul