Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií

 Webnoviny  22. august 2022  65
Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči z Královohradeckého kraja na severe Česka bojujú s mohutným požiarom v Novom Městě nad Metují v okrese Náchod, ktorý zasiahol halu v priemyselnom areáli s rôznymi druhmi chemikálií. Informuje o tom web TV Nova.

Hlásenie o požiari prišlo približne o siedmej ráno. Na mieste zasahujú profesionálni i dobrovoľní hasiči. Bol vyhlásený druhý stupeň požiarneho poplachu.

„Povolali sme kolegov z Inštitútu ochrany obyvateľstva s mobilnými laboratóriami na meranie koncentrácie splodín v ovzduší,“ povedala hovorkyňa hasičov Martina Götzová a dodala, že v areáli sa momentálne s výnimkou zasahujúcich hasičov nenachádzajú žiadne osoby. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči bojujú v Česku s mohutným požiarom, ktorý zasiahol halu plnú rôznych chemikálií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.