Streda, 27. máj 2020
Jasno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Hannover bude mať nového starostu, Belit Onay je synom tureckých imigrantov

 Webnoviny  11. november 2019  95
Hannover bude mať nového starostu, Belit Onay je synom tureckých imigrantov

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Syn tureckých imigrantov zo strany Zelení vyhral druhé kolo volieb starostu v nemeckom Hannoveri, hlavnom meste spolkovej krajiny Dolné Sasko. Belit Onay získal v nedeľu 52,9 percenta hlasov, zatiaľ čo jeho stredopravicový protikandidát Eckhard Scholz 47,1 percenta. Podľa nemeckej tlačovej agentúry dpa je to prvý prípad, keď sa kandidát narodený prisťahovalcom stane starostom jedného z hlavných miest šestnástich nemeckých spolkových krajín.

V Nemecku žijú takmer tri milióny ľudí tureckého pôvodu. Mnohí prišli do krajiny pred viacerými desaťročiami, aby tam pomohli vyplniť medzery na trhu práce po druhej svetovej vojne.

Viac k témam: Hannover, imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Hannover bude mať nového starostu, Belit Onay je synom tureckých imigrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.