Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  0,1 °C
Mimoriadne správy

Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami

 Webnoviny  10. august 2018  69
Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami

JERUZALEM 10. augusta (WebNoviny.sk) - Palestínske hnutie Hamas vládnuce v Pásme Gazy vo štvrtok vo večerných hodinách oznámilo, že dosiahlo s Izraelom dohodu o prímerí, ktorá ukončila najnovšie intenzívne násilie medzi oboma stranami.

Izraelská armáda v piatok uviedla, že počas noci na územie krajiny nedopadla žiadna raketa z Gazy a sama nepodnikla žiadne nálety.

Odporúčame:
Izrael zastavil dodávky ropy a zemného plynu do Pásma Gazy, môžu za to zápalné balóny

Televízia al-Aksá patriaca Hamasu vo štvrtok večer informovala, že dohodu sprostredkoval Egypt. Izraelská vláda však prímerie nepotvrdila.

Vzájomné ostreľovanie si tento týždeň podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadalo tri obete, medzi nimi dieťa a tehotnú ženu. Na izraelskej strane zranili palestínske strely siedmich ľudí. Izrael a Hamas spolu viedli od roku 2007, keď sa palestínske militantné hnutie zmocnilo vlády v Pásme Gazy, už tri vojny.

Viac k témam: Hamas, Pásmo Gazy, prímerie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.