Štvrtok, 21. január 2021
Prevažne slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Guinea zaočkovala vysokých štátnych predstaviteľov proti COVID-19 ruskou vakcínou Sputnik V

 Webnoviny  31. december 2020  46
Guinea zaočkovala vysokých štátnych predstaviteľov proti COVID-19 ruskou vakcínou Sputnik V

31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Guinea začala s experimentálnym očkovaním proti koronavírusu pomocou ruskej vakcíny Sputnik V. Ako uviedli tamojšie úrady, prvé vakcíny dostali guinejskí vládni predstavitelia.

Západoafrický štát si objednal iba 55 dávok ruskej vakcíny. "Požiadali sme o malé množstvo. Toto je iba začiatok objednávky. V pilotnej fáze sme zaočkovali 25 vyšších štátnych predstaviteľov. Zostalo nám 30 dávok a vo vakcinácii budeme pokračovať," uviedol generálny riaditeľ guinejskej agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Sakoba Keita.

Ako prvý dostal vakcínu minister obrany Mohamed Diane, po ktorom nasledovali ďalší ministri.

"Pre mnohé krajiny je vakcína neprístupná, ale tá naša ju dostala. Mali by sme sa z toho tešiť," povedal guinejský minister priemyslu Tibou Camara.

Guinea je známa ťažbou bauxitu, pričom Rusko má v tomto štáte viacero podnikov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie, Sputnik V, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Guinea zaočkovala vysokých štátnych predstaviteľov proti COVID-19 ruskou vakcínou Sputnik V © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.