Piatok, 16. máj 2025
Jasno  2,4 °C
Mimoriadne správy

Grónsky premiér potenciálnu ponuku na kúpu územia odmietol a dánska premiérka ho v tom podporuje

 Webnoviny  21. august 2019  455  
Grónsky premiér potenciálnu ponuku na kúpu územia odmietol a dánska premiérka ho v tom podporuje

21.8.2019 (Webnoviny.sk) - Dánska premiérka Mette Frederiksenová uviedla, že plne podporuje premiéra Grónska, dánskeho poloautonómneho územia, o ktorého kúpu prejavil možný záujem americký prezident Donald Trump.

Premiérka novinárom povedala, že grónsky premiér Kim Kielsen takúto potenciálnu ponuku odmietol a „ja ho v tom plne podporujem".

Frederiksenová tiež uviedla, že vzťahy medzi Kodaňou a Washingtonom podľa nej „nie sú v kríze". Vyjadrila sa tak po tom, čo Trump v utorok zrušil plánovanú návštevu Dánska pre jej negatívny postoj k predaju.

Nemyslím si, že toto zrušenie bude mať dopad na iné záležitosti," skonštatovala Frederiksenová.

Viac k témam: diplomacia, predaj
Zdroj: Webnoviny.sk - Grónsky premiér potenciálnu ponuku na kúpu územia odmietol a dánska premiérka ho v tom podporuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.