Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Grécko zmierni opatrenia, napriek nárastu infikovaných plánuje otvoriť historické pamiatky

 Webnoviny  20. marec 2021  72
Grécko zmierni opatrenia, napriek nárastu infikovaných plánuje otvoriť historické pamiatky

20.3.2021 (Webnoviny.sk) - Grécka vláda v piatok oznámila, že otvorí niekoľko turistických oblastí. Rozhodla sa tak v rámci plánovanej obnovy turizmu od polovice mája.

Správu oznámili v čase nárastu denných potvrdených prípadov infekcie koronavírusom. Štátne nemocnice využívajú na liečbu aj súkromný sektor.

Od soboty zrušia nočný zákaz vychádzania počas víkendu. V pondelok príde na rad aj ďalšie zmiernenie opatrení, ako napríklad obmedzené otvorenie holičstiev a kaderníctiev alebo historických lokalít pre krátke výlety. Múzeá zostanú zatvorené.

Viac o téme: Koronavírus


Zástupca vlády Akis Skertsos objasnil, že novinky považujú za "ventily na uvoľnenie tlaku, ktoré zároveň pomôžu ľuďom vysporiadať sa s obmedzeniami".

Otvorenie historických pamiatok, akou je napríklad Akropola, oznámili aj napriek silnej kritike asociácie štátnych zamestnancov pracujúcich v tejto oblasti. Upozorňujú, že zatiaľ nie sú dostatočne nastavené bezpečnostné opatrenia, no bližšie problém nešpecifikovali.

Vláda takisto obyvateľom poskytne možnosť každý týždeň sa zdarma otestovať.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko zmierni opatrenia, napriek nárastu infikovaných plánuje otvoriť historické pamiatky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.