Streda, 2. december 2020
Oblačno  -4,2 °C
Mimoriadne správy

Grécko zahájilo otvorenie letnej sezóny, turistov však čakajú námatkové kontroly na Covid-19

 Webnoviny  15. jún 2020  93
Grécko zahájilo otvorenie letnej sezóny, turistov však čakajú námatkové kontroly na Covid-19

15.6.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko sa v pondelok oficiálne otvorilo turistom. Prvé medzinárodné lety očakávajú v Aténach a druhom najväčšom meste Solún, kde však pasažieri nebudú musieť absolvovať povinné testy na koronavírus.

Posledná fáza uvoľňovania


V krajine v rámci poslednej fázy uvoľňovania opatrení otvárajú hotely, múzeá i fitnescentrá. Zrušený je už tiež zákaz letov z Talianska, Španielska a Holandska, v platnosti však stále ostáva pre Veľkú Britániu.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu
Hoci niektoré medzinárodné lety boli povolené aj po marcovom zavedení reštrikcií, všetci pasažieri museli povinne absolvovať testy na koronavírus aj karanténu.

Námatkové kontroly dovolenkárov


Priame medzinárodné lety na regionálne letiská vrátane gréckych ostrovov budú povolené od 1. júla. Návštevníkov budú námatkovo testovať na koronavírus.

Turizmus a súvisiace odvetvia tvoria približne 20 percent gréckej ekonomiky a vláda sa preto usiluje, aby aspoň sčasti zachránila tohtoročnú turistickú sezónu.

Grécko aktuálne registruje vyše 3 121 nakazených a 183 obetí koronavírusu.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko zahájilo otvorenie letnej sezóny, turistov však čakajú námatkové kontroly na Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.