Nedeľa, 29. november 2020
Polojasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy

 Webnoviny  25. máj 2020  95
Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy

25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko od pondelka obnovuje pravidelnú trajektovú dopravu na svoje ostrovy a otvára kaviarne aj reštaurácie v snahe zachrániť tohoročnú turistickú sezónu po viac než dvoch mesiacoch obmedzení. Cestovanie na grécke ostrovy bolo zakázané od konca marca s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu, pričom výnimky sa týkali len zásobovania a stálych obyvateľov.

Nízke počty nakazených však umožnili vláde spustiť dovolenkovú sezónu o tri týždne skôr, ako bol pôvodne stanovený termín 15. júna. Aby sa však situácia v Grécku opäť nezhoršila, platia pre pasažierov na trajektoch a zákazníkov v reštauráciách pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov.

Viac o téme: Koronavírus


Ostatné stredomorské štáty ako Taliansko, Španielsko a Turecko pandémiu stále nemajú pod kontrolou.

Grécko registruje 2 900 nakazených a 171 obetí koronavírusu. Taliansko pre porovnanie zaznamenalo už takmer 33-tisíc úmrtí, Španielsko takmer 29-tisíc a Turecko 4 340, vyplýva zo štatistík Johns Hopkins University.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.