Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Grécko sprísňuje obmedzenia pre nezaočkovaných, pracovníkov v zdravotníctve môžu suspendovať

 Webnoviny  24. august 2021  129
Grécko sprísňuje obmedzenia pre nezaočkovaných, pracovníkov v zdravotníctve môžu suspendovať

24.8.2021 (Webnoviny.sk) - Grécky minister zdravotníctva Vassilis Kikilias oznámil obmedzenia a požiadavky pre ľudí, ktorí nie sú očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Tí podľa neho predstavujú viac ako 90 percent pacientov s koronavírusom na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Kikilias uviedol, že pracovníci v zdravotníctve a opatrovateľských domoch, ktorí odmietajú očkovanie, nebudú mať tolerančnú lehotu na už skôr oznámené suspendovanie s platnosťou od 1. septembra.

Povinné testovanie


Od 13. septembra do 31. marca musia všetci zamestnanci v súkromnom aj verejnom sektore bez certifikátu potvrdzujúceho očkovanie alebo zotavenie z COVID-19 počas uplynulého pol roka týždenne absolvovať rýchlotesty na koronavírus.

Viac o téme: Koronavírus


Zamestnanci v turizme, akademickej obci, reštauráciách, kaviarňach, baroch, televízii, filme, divadle a hudbe budú musieť absolvovať dva testy týždenne.

Do interiérov vpustia len očkovaných


Interiéry reštaurácií, kaviarní, barov, klubov a zábavných podnikov budú prístupné len pre očkovaných zákazníkov a ľudí, ktorí sa nedávno zotavili z ochorenia COVID-19. Pri vstupoch budú absolvovať kontroly, pri ktorých budú prostredníctvom aplikácie overovať certifikáty.

Vo vnútorných verejných priestoroch a plných vonkajších priestranstvách bude stále povinné nosenie rúšok, a to rovnako pre neočkovaných aj očkovaných.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko sprísňuje obmedzenia pre nezaočkovaných, pracovníkov v zdravotníctve môžu suspendovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.