Štvrtok, 13. august 2026
Mimoriadne správy
- Rusko tvrdí, že obsadilo dedinu v Charkovskej oblasti, ktorá od roku 1997 neexistuje
- Čata ukrajinských vojakov volá o pomoc, na fronte je už niekoľko mesiacov
- Putin po prvý raz navštívil Kurilské ostrovy, na ktoré si robí nárok aj Japonsko
- Ukrajina žiada viac rakiet Patriot, zároveň obmedzuje prístup k údajom o ruských útokoch
- Úplné zatmenie Slnka premenilo deň na noc, Španielsko zažilo historický úkaz – FOTO
Grécko chce znížiť počet migrantov na ostrovoch, protesty však neutíchajú
Webnoviny 2. máj 2018 780
LESBOS 2. mája (WebNoviny.sk) - Grécki vládni predstavitelia sľúbili zníženie počtu prisťahovalcov na gréckych ostrovoch. Minister pre prisťahovalectvo Dimitris Vitsas sa v stredu počas návštevy ostrova Lesbos vyjadril, že cieľom vlády je znížiť počet migrantov na piatich veľkých gréckych ostrovoch zo súčasného počtu 15 500 na 6 500, čo zodpovedá kapacitám zariadení pre utečencov. Vláda by to chcela dosiahnuť do septembra.
Odporúčame:
Grécko ukončí program núdzovej pomoci, podľa Junckera by ho malo opustiť bez rezervného úveru
Zníženie počtu migrantov vláda sľúbila aj napriek stúpajúcemu počtu príchodov migrantov na ostrovy i cez pozemnú hranicu s Tureckom a v čase začínajúcich protestov obyvateľstva proti migračnej kríze, ktorá už štvrté leto škodí miestnemu turistickému priemyslu.
Premiér Alexis Tsipras by mal vo štvrtok navštíviť Lesbos, pričom obyvatelia ostrova vtedy plánujú pouličné protesty a štrajk v hlavnom prístave.
Viac k témam: Alexis Tsipras, grécko, Lesbos, migranti, nelegálna migrácia, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko chce znížiť počet migrantov na ostrovoch, protesty však neutíchajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Pozitívne recenzie zákazníkov priniesli spoločnosti TAURIS ocenenie Zlatá firma
Mier Ukrajine spúšťa na Donio zbierku pre mesto Sumy, cieľom je zabezpečiť základné vybavenie pre záchranárov
Kto ukradol peniaze z triednej zbierky? Je tu detská slovenská detektívka