Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Grécka vláda zakázala školské výlety do zahraničia, nechce „traumatizovať“ žiakov zo znevýhodnených rodín
Webnoviny 5. január 2018 226
ATÉNY 5. januára (WebNoviny.sk) — Grécka vláda zakázala stredoškolákom školské výlety do zahraničia. Svoj krok zdôvodnila tým, že nechce "traumatizovať" žiakov, ktorých rodiny by si to finančne nemohli dovoliť.
Ministerstvo školstva uviedlo, že zákaz sa vzťahuje len na zahraničné výlety za kultúrnym a vzdelávacím účelom. Tradičné koncoročné výlety, ktoré sa organizujú len pre zábavu, zakázané nie sú.
Odporúčame:
Snowboardista jazdil v Grécku na zatvorenej zjazdovke, zabila ho lavína
Ministerstvo vo štvrtkovom stanovisku uviedlo, že k rozhodnutiu dospelo po tom, ako si uvedomili, že mnoho gréckych rodín si nemôže dovoliť financovať zahraničné vzdelávacie exkurzie svojich detí. Školy namiesto toho vyzvali, aby organizovali viacej takýchto výletov v rámci krajiny.
Hoci vláda zákaz v tichosti zaviedla už na jar, sprísnila ho len nedávno. Grécko stále bojuje s hospodárskou krízou a rozpočty mnohých rodín sú tak obmedzené.
Viac k témam: grécko
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécka vláda zakázala školské výlety do zahraničia, nechce „traumatizovať“ žiakov zo znevýhodnených rodín © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zvrhnutý katalánsky viceprezident ostáva vo väzbe, podľa súdu by mohol páchať trestné činyNasledujúci článok
Exprezidenta Saakašviliho odsúdili na tri roky väzenia za zneužívanie moci
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO