Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Grécka polícia zatkla na školskom proteste podporovanom krajnou pravicou zadržala desiatky ľudí

 Webnoviny  29. september 2021  150
Grécka polícia zatkla na školskom proteste podporovanom krajnou pravicou zadržala desiatky ľudí

29.9.2021 (Webnoviny.sk) - Grécka polícia zatkla šesť ľudí a zadržala najmenej 59 ďalších po stretoch s mládežou podporovanou krajne pravicovou politickou skupinou Zlatý úsvit v Solúne.

Mladí ľudia prišli do odbornej školy a hádzali zápalné fľaše, svetlice a kamene na zhromaždenie organizované ľavicovými skupinami univerzitných študentov, ktorí tam protestovali proti reformám školstva.

Demonštrácie ľavičiarov a ich pravicových oponentov sa pritom konali zatiaľ, čo v škole pokračovala výučba, a policajti museli na násilnosti reagovať slzným plynom.

Ľavicové skupiny po stretoch začali protestovať proti násiliu. Polícia zase použila slzný plyn a zábleskové granáty, aby zabránila pravicovej skupine v útoku na demonštrantov. Zadržala pritom ďalších 19 ľudí.

Viac k témam: Demonštrácie, Grécka polícia, Politika, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécka polícia zatkla na školskom proteste podporovanom krajnou pravicou zadržala desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.