Sobota, 6. jún 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Gréci spustili masívne testovanie na COVID-19 v rómskej osade, počet nakazených tam rapídne stúpol

 Webnoviny  13. máj 2020  27
Gréci spustili masívne testovanie na COVID-19 v rómskej osade, počet nakazených tam rapídne stúpol

13.5.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v centrálnom Grécku začali rozsiahle testovanie na koronavírus a hľadanie osôb, ktoré prišli do kontaktu s nakazenými ľuďmi. Deje sa tak po tom, čo v meste Larissa zaznamenali šírenie vírusu. Pozitívne prípady sa objavili v tamojšej rómskej osade, pričom len v utorok tam potvrdili desať nových nakazených vrátane siedmich členov jednej rodiny.

Miestne šírenie vírusu primälo úrady, aby prijali plán rozsiahleho opakovaného testovania. To bude mať tri fázy.

Prvé testy začali v stredu a ďalšie zopakujú dvakrát v priebehu 14 dní. Pozitívne prípady podľa civilnej ochrany odvedú do karantény.

Viac k téme Koronavírus


Grécko zaviedlo už na začiatku pandémie reštriktívne opatrenia, ktorým pripisuje nízky počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

V súčasnosti krajina eviduje 152 mŕtvych a 2 744 potvrdených prípadov nákazy. Tridsaťdva ľudí je v nemocnici na jednotkách intenzívnej starostlivosti na dýchacích prístrojoch.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, rómske osady
Zdroj: Webnoviny.sk - Gréci spustili masívne testovanie na COVID-19 v rómskej osade, počet nakazených tam rapídne stúpol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.