Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video)

 Webnoviny   8. jún 2021  74
Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video)

8.6.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron dostal počas oficiálnej návštevy obce na juhovýchode Francúzska facku. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa na sociálnych médiách objavilo video z incidentu.

Macron v ňom počas návštevy Tain-l'Hermitage pri meste Valence kráča k bariére, ktorá ho oddeľovala od prítomných ľudí, keď ho následne jeden muž udrie do tváre. Počuť možno pritom výkrik „Preč s Macronizmom“. Po incidente zatkli dvoch mužov, informovali francúzske médiá.

Incident okamžite skritizovali viacerí politici. Premiér Jean Castex krátko po ňom v Národnom zhromaždení povedal, že zatiaľ čo demokracia znamená diskusiu a legitímny nesúhlas, „v žiadnom prípade to nesmie znamenať násilie, slovnú agresiu a ešte menej fyzický útok“.

Krajne ľavicový líder Jean-Luc Mélenchon na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadril „solidaritu s prezidentom“ a aj krajne pravicová líderka Marine Le Penová sa vyjadrila, že „aj keď môže byť demokratická debata trpká, nikdy nesmie tolerovať násilie“.

Macron v súčasnosti absolvuje turné po Francúzsku. V čase incidentu bol po návšteve hotelovej školy v Tain-l'Hermitage. Podľa predstaviteľov by mal v utorkovej návšteve oblasti pokračovať.Viac k témam: francúzsky prezident, incident
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky prezident Macron dostal počas oficiálnej návštevy facku, incident odsúdila aj Le Penová (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.