Sobota, 6. jún 2020
Jasno  16,8 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili

 Webnoviny  18. máj 2020  61
Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili

18.5.2020 (Webnoviny.sk) - Len týždeň po tom, čo tretina francúzskych školákov opäť zasadla do školských lavíc, zaznamenali úrady znepokojivý vývoj - približne 70 nových prípadov koronavírusu súvisiacich so školami. Niektoré školy otvorili minulý týždeň a ďalších 150-tisíc študentov sa malo vrátiť na vyučovanie v pondelok v rámci vládneho uvoľňovania opatrení.

Krok spočiatku predstavoval veľkú úľavu: koniec domáceho vzdelávania detí pre tisíce vyčerpaných rodičov, z ktorých mnohí navyše z domu aj pracovali.

Viac o téme: Koronavírus


Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer však začal v pondelok biť na poplach. Pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL povedal, že návrat do škôl vystavil niektoré deti novému riziku kontaminácie. Podľa jeho slov zasiahnuté školy okamžite znovu zatvorili.

Francúzske médiá informovali o siedmich zatvorených školách na severe Francúzska. Blanquer nešpecifikoval, či sa nakazili študenti alebo učitelia. Vzhľadom na inkubačnú dobu, ktorá je v prípade nového vírusu niekoľko dní, je podľa ministra "pravdepodobné", že sa chorí mohli nakaziť ešte pred otvorením škôl.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.