Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev
Webnoviny 9. apríl 2024 468
9.4.2024 (SITA.sk) - Francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné povedal, že už nie je „v záujme Paríža“ viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi.
Dôvodom je skutočnosť, že Moskva skresľuje obsah takýchto rozhovorov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Séjourné to povedal v spoločnom rozhovore pre France24 a RFI.
Správy plné klamstiev
„Nie je v našom (francúzskom, pozn.) záujme viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi, pretože komuniké, ktoré sú publikované, a správy, ktoré robia, sú plné klamstiev,“ uviedol Séjourné.
Naznačil, že na obnovenie dialógu s Moskvou „možno treba najskôr nadviazať dôveru a možno predovšetkým musíme vidieť vývoj na vojenskom fronte na Ukrajine, aby bolo možné obnoviť vzťahy“. „Zatiaľ to tak nie je,“ skonštatoval francúzsky minister zahraničných vecí.
Nepravdivé vyhlásenie
Minulý týždeň mal francúzsky minister obrany Sébastien Lecorne telefonický rozhovor s ruským náprotivkom Sergejom Šojguom, čo bola prvá takáto interakcia od októbra predminulého roka. Rozhovor sa zameral predovšetkým na nedávny teroristický útok spáchaný Islamským štátom v Moskovskej oblasti.
Ruské ministerstvo obrany po rozhovore uviedlo, že počas rozhovoru medzi Lecornom a Šojguom „bola zaznamenaná pripravenosť na dialóg o Ukrajine“. Predstaviteľ francúzskej vlády v reakcii označil toto vyhlásenie za nepravdivé.
Viac k témam: francúzsko-ruské vzťahy, Francúzsky minister obrany, francúzsky minister zahraničných vecí, ruské dezinformácie, ruské ministerstvo obrany, Ruský minister obrany, streľba v Moskve, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk - Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Medzinárodný vyšehradský fond po prvýkrát udelil ocenenie Mini projekt roka
Kybernetické útoky na podnikateľský sektor sú na vzostupe, kľúčom je prevencia