Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev

 Webnoviny   9. apríl 2024  94  
Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev

9.4.2024 (SITA.sk) - Francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné povedal, že už nie je „v záujme Paríža“ viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi.

Dôvodom je skutočnosť, že Moskva skresľuje obsah takýchto rozhovorov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Séjourné to povedal v spoločnom rozhovore pre France24 a RFI.

Správy plné klamstiev


„Nie je v našom (francúzskom, pozn.) záujme viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi, pretože komuniké, ktoré sú publikované, a správy, ktoré robia, sú plné klamstiev,“ uviedol Séjourné.

Naznačil, že na obnovenie dialógu s Moskvou „možno treba najskôr nadviazať dôveru a možno predovšetkým musíme vidieť vývoj na vojenskom fronte na Ukrajine, aby bolo možné obnoviť vzťahy“. „Zatiaľ to tak nie je,“ skonštatoval francúzsky minister zahraničných vecí.

Nepravdivé vyhlásenie


Minulý týždeň mal francúzsky minister obrany Sébastien Lecorne telefonický rozhovor s ruským náprotivkom Sergejom Šojguom, čo bola prvá takáto interakcia od októbra predminulého roka. Rozhovor sa zameral predovšetkým na nedávny teroristický útok spáchaný Islamským štátom v Moskovskej oblasti.

Ruské ministerstvo obrany po rozhovore uviedlo, že počas rozhovoru medzi Lecornom a Šojguom „bola zaznamenaná pripravenosť na dialóg o Ukrajine“. Predstaviteľ francúzskej vlády v reakcii označil toto vyhlásenie za nepravdivé.

Viac k témam: francúzsko-ruské vzťahy, Francúzsky minister obrany, francúzsky minister zahraničných vecí, ruské dezinformácie, ruské ministerstvo obrany, Ruský minister obrany, streľba v Moskve, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk - Francúzsko odmieta viesť diskusie s ruskými predstaviteľmi. Správy, ktoré šíria, sú plné klamstiev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.