Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko na Silvestra zmobilizuje tisíce policajtov, chcú vynútiť zákaz vychádzania

 Webnoviny  31. december 2020  40
Francúzsko na Silvestra zmobilizuje tisíce policajtov, chcú vynútiť zákaz vychádzania

31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko sa chystá na Silvestra zmobilizovať 100-tisíc policajtov, aby zasiahli proti konaniu súkromných osláv a vynútili zákaz vychádzania s cieľom predísť šíreniu koronavírusu.

Minister vnútra Gérald Darmanin prikázal od 20:00, odkedy sa začína zákaz vychádzania, viditeľnú prítomnosť bezpečnostných síl v centrách miest a na predmestiach, v ktorých dochádza k výtržnostiam. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus


Polovica liniek parížskeho metra večer prestane premávať, pričom minister vnútra požiadal, aby sa zvážilo rozsiahlejšie zastavenie verejnej dopravy v rámci celej krajiny.

Napriek rastúcemu počtu prípadov infekcií koronavírusom a obavám z nového nákazlivejšieho variantu vírusu podľa hovorcu vlády nie sú zatiaľ potrebné miestne lockdowny. Vo Francúzsku sa dvakrát uplatnil celoštátny lockdown a bary a reštaurácie zostanú zatvorené aj počas januára.

Doteraz vo Francúzsku potvrdili 2,6 milióna prípadov ochorenia COVID-19, čo je piaty najvyšší počet na svete. Viac ako 64-tisíc ľudí v krajine tomu ochoreniu podľahlo.

Viac k témam: francúzska polícia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, lockdown, Pandémia, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko na Silvestra zmobilizuje tisíce policajtov, chcú vynútiť zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.