Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Francúzska polícia našla na mieste útoku zbrane, v útočníkovom byte zaistili osobné veci
TREBES 24. marca (WebNoviny.sk) — V supermarkete vo francúzskom meste Trebes, kde sa v piatok odohrala rukojemnícka dráma, našla polícia tri podomácky vyrobené nálože, pištoľ a lovecký nôž.
Informoval o tom v sobotu nemenovaný súdny predstaviteľ. Podľa jeho slov polícia tiež prehľadala útočníkov byt, kde objavila poznámky zmieňujúce Islamský štát, ktoré by mohli byť jeho závetom. Zaistili tiež jeho počítač a mobilný telefón.
Odporúčame:
Dráma vo Francúzsku má ďalšiu obeť. Zomrel policajt, ktorý sa vymenil za rukojemníčku
V supermarkete v Trebes 25-ročný islamista Redouane Lakdim narodený v Maroku zabil dvoch ľudí. Postrelil aj jedného policajta, ktorý podľahol svojim zraneniam neskôr v nemocnici. Predtým ešte ukradol auto v neďalekom meste Carcassonne, kde zastrelil ďalšieho človeka. Samotného útočníka zabila polícia, ktorá vtrhla do obchodu po tom, čo začula výstrely. Zatiaľ nie je jasné, či v prípade nájdeného noža a pištole ide o zbrane, ktorými mával, keď vchádzal do obchodu.
K útoku sa prihlásil Islamský štát. Lakdim žiadal prepustenie teroristu Salaha Abdeslama, ktorý ako jediný ostal nažive po útokoch v Paríži z novembra 2015.
Viac k témam: Francúzsko, Islamský štát, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzska polícia našla na mieste útoku zbrane, v útočníkovom byte zaistili osobné veci © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach