Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,3 °C
Mimoriadne správy

Francúzi už nebudú musieť nosiť na verejnosti rúška, o pár dní sa skončí aj zákaz nočného vychádzania

 Webnoviny  16. jún 2021  105
Francúzi už nebudú musieť nosiť na verejnosti rúška, o pár dní sa skončí aj zákaz nočného vychádzania

16.6.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsko s účinnosťou od 20. júna ruší povinnosť nosiť na verejnosti ochranné rúška. Po ôsmich mesiacoch končí aj zákaz nočného vychádzania. Informoval o tom v stredu premiér Jean Castex.

Viac o téme: Koronavírus


Vo Francúzsku v súčasnosti denne pribúda zhruba 3 900 prípadov nákazy koronavírusom. Vrchol pandémie krajina zažila počas marca a apríla, keď denne potvrdili približne 35-tisíc infikovaných.

Castex privítal „veľmi dobré správy“ a dodal, že pandemické opatrenia sa skončia túto nedeľu, čiže o desať dní skôr ako sa pôvodne plánovalo. Aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu dostalo vo Francúzsku asi 58 percent dospelej populácie.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi už nebudú musieť nosiť na verejnosti rúška, o pár dní sa skončí aj zákaz nočného vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.