Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Foto: Po požiaroch v Kalifornii zostávajú ľudia v táboroch, Chico nechcú opustiť desiatky osôb
SACRAMENTO 21. novembra (WebNoviny.sk) – Ničivý lesný požiar na severe Kalifornie si vyžiadal už 81 mŕtvych. Počet obetí stúpol po tom, čo úrady v utorok našli ostatky ďalších dvoch ľudí. Požiar začal 8. novembra pustošiť mesto Paradise, kde zničil takmer 13-tisíc domov.
Desiatky ľudí zostávajú v stanovom tábore v meste Chico aj niekoľko dní po tom, ako ich úrady vyzvali, aby pre blížiaci sa dážď odišli do nových úkrytov.
Ľudia však nechcú opustiť miesto a tvrdia, že v novom dočasnom útočisku nebudú tolerovať ich zvieratá. Podľa oznámenia úradov však na utorok pripravili prepravu ľudí aj ich domácich miláčikov do Gridley Fairgrounds Shelter.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Ničivé požiare v Kalifornii
Viac k témam: domáci miláčikovia, požiar v Kalifornii
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Po požiaroch v Kalifornii zostávajú ľudia v táboroch, Chico nechcú opustiť desiatky osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
EY posilňuje svoju pozíciu na trhu akvizíciou spoločnosti ORIWIN, s.r.o.