Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Foto: Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, v meste Padada je poškodených niekoľko budov a dva mosty

 Webnoviny  15. december 2019  56
Foto: Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, v meste Padada je poškodených niekoľko budov a dva mosty

15.12.2019 (Webnoviny.sk) - Najmenej jednu obeť si vyžiadalo silné zemetrasenie, ktoré v nedeľu postihlo juh Filipín. Obeťou sa stalo malé dieťa, na ktoré sa zrútila časť domu. V meste Padada v provincii Davao del Sur sa zrútila aj trojposchodová budova.

Záchranári sa snažia čo najrýchlejšie odstrániť jej trosky, pretože je predpoklad, že v nej v čase zemetrasenia boli ľudia. Vážne poškodených bolo aj viacero ďalších budov v meste a tiež dva mosty. Pri zemetrasení utrpel zranenia zatiaľ bližšie nespresnený počet ľudí.

Zemetrasenie malo silu 6,9 magnitúda a jeho epicentrum bolo podľa Filipínskeho inštitútu vulkanológie a seizmológie len šesť kilometrov na severozápad od mesta Padada, v hĺbke 30 kilometrov.

Viac k témam: pád budovy, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, v meste Padada je poškodených niekoľko budov a dva mosty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.