Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,4 °C
Mimoriadne správy

Flámsko schválilo na podporu zamestnancov v domovoch dôchodcov viac ako pol miliardy eur

 Webnoviny  24. november 2020  84
Flámsko schválilo na podporu zamestnancov v domovoch dôchodcov viac ako pol miliardy eur

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Belgický región Flámsko schválil v utorok výdavky v sume 575 miliónov eur na podporu zamestnancov domovov dôchodcov, ktorí v období pandémie koronavírusu čelia veľkému tlaku. V uplynulých týždňoch počet pracovníkov v niekoľkých domovoch dôchodcov v krajine klesol na minimum, pretože nakazení opatrovatelia museli odísť do karantény.

V niektorých prípadoch musela opatrovateľom pomáhať armáda, aby sa zvládla nevyhnutná starostlivosť.

Viac o téme: Koronavírus


Flámsko celkovo vynaloží 410 miliónov eur na zvýšenie platov zamestnancov domovov dôchodcov a ďalších 165 miliónov na prijímanie nového personálu a zlepšenie pracovných podmienok.

V celom Belgicku v súvislosti s koronavírusom zomrelo viac ako 15 600 ľudí, pričom 56 percent úmrtí bolo v nemocniciach a 43 percent v domovoch dôchodcov.

Viac k témam: COVID-19, domov dôchodcov, Koronavírus COVID-19 v Belgicku
Zdroj: Webnoviny.sk - Flámsko schválilo na podporu zamestnancov v domovoch dôchodcov viac ako pol miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.